To pokazuje proračun do kojeg je došla Pobjeda analizirajući primitke političkih partija na osnovu zakona o finansiranju političkih partija.
Umanjeni broj poslanika i odbornika znači i gubitak očekivanih prihoda od države i od opština, pa se kao neizbježna posljedica nameće - smanjivanje broja zaposlenih u Milićevoj stranci i tešku finansijsku održivost u narednom četvorogodišnjom ciklusu.
Za redovan rad partije iz budžeta Crne Gore se za jednog poslanika izdvaja prosječno oko četiri hiljade eura. To znači da je SNP sa devet poslanika na osnovu rezultata parlamentarnih izbora iz 2012. godine mjesečno prihodovala od države 36 hiljada eura, što na godišnjem nivou iznosi gotovo 432 hiljade eura. SNP je na proteklim izborima osvojila samo tri poslanička mjesta, pa će godišnje od države prihodovati svega 144 hiljade, što je 288 hiljada eura manje nego ranije. Drastično smanjenje prihoda od državnog budžeta uticaće na rad Milićeve stranke, prije svega u administrativnom smislu.
Prema izvještaju Državne revizorske institucije za 2015. godinu, SNP je tada imala 62 sistematizovana radna mjesta kao i 46 lica zapošljenih na osnovu Ugovora o djelu koji su bili povremeno angažovani. Za zarade tih lica, SNP je izdvojila u bruto iznosu 360.570 eura. U Izvještaju DRI se navodi da je prosječan broj zapošljenih za 2015. godinu bio 58.
Procjena je da je zapošljenih lica u izbornoj 2016. godini bilo znatno više ali do tačnog podatka nije bilo moguće doći, jer SNP više od mjesec dana nije odgovarala na upite Pobjede koliko ima ukupno zapošljenih lica ove godine u toj partiji. Predsjednik te partije Srđan Milić juče nije odgovaro na telefonske pozive redakcije Pobjede.
Opširnije u Pobjedi