Eurokup: Peti poraz Budućnosti, Mursija slavila u Podgorici

Košarkaši Budućnost Volija izgubili su u Podgorici od Mursije rezultatom 86:75, u petom kolu C grupe Evrokupa.

I peti put ove sezone prvak Crne Gore je poražen u Evrokupu.  Budućnost je bila polja u prvom poluvremenu, u finiši tog dijela igre plavi su imali i +10 (41:31).

Španci su se trgli u trećoj četvrtini, smanjili prednost domnaćih na samo tri razlike, a prvi put su prešli u vođstvo 65:63, šest minuta i 50 sekundi prije kraja meča. Trojkama Markusa Vilijamsa i Džej Ar Rejnoldsa Budućnost je održavala rezultatsku neizvjesnost, ali su Španci serijom 9:0, u samoj završnici osigurali pobjedu.

Najefikasniji kod Budućnost Volija bio je Markus Vilijams sa 23 poena. Dobar utisak ostavio je i Šon Džejms - meč je završio sa 10 poena, bez ijednog promašaja, šutirajući trojke 2/2. Razočarao je Boris Savović koji je ubacio samo jednu trojku iz deset pokušaja.

Kod pobjednika istakao se Vitor Faverani sa 23 poena (dvojke 10/10), dok je 19 postigao Vitor Benite. Naš reprezentativac Nemanja Radović ubacio je 7 poena.

U narednom, šestom kolu Evrokupa Budućnost Voli gostuje Unikahi.