Jedan od najboljih fudbalera današnjice Lionel Mesi zapušio je usta svim kritičarima i poveo Arentinu do ubjedljive i veoma važne pobjede nad Kolumbijom od 3:0 u utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine.

Ovim trijumfom, prvim poslije četiri meča u kvalifikacijama, Argentinci su se vratili u trku za mjesto koje direktno vodi na svjetsku smotru fudbala, a Mesi je pokazao da ipak ima dinamita u nogama i kad igra za nacionalni tim.

Već u 10. minutu Mesi je golčinom iz slobodnjaka sa 30-ak metara skinuo paučinu iz desnog gornjeg ugla gola gostiju i to je bio jasan znak šta se sprema Kafeterosima. Kada je u 23. minutu laserski preciznim centaršutem „nahranio“ Prata, ovom momku nije bilo teško glavom da zatrese mreže.

A koliko je Mesi gladan dobrih partija za Gaučose, svjedoči treći gol prije kojeg je bukvalno oteo loptu gostima, stuštio se u kazneni, pa asistirao Di Mariji.

Bolivija - Paragvaj 1:0 (0:0)