NBA: Vučević loš u porazu Orlanda, Klipersi ne staju

Indijana Pejsersi su na otvaranju NBA večeri sjajnom odbranom došli do pobjede nad Orlando Medžikom 88:69, a naš Nikola Vučević je za 25 minuta ubacio 2 poena a imao je i 12 skokova. Najbolji je kod poraženih bio Pejton sa 12. Kod pobjednika istakao se Majls sa 16 poena.

Los Anđeles Klipersi nastavili su sa izuzetno ubjedljivim partijama na startu nove NBA sezone, a nova 'žrtva' u Stejpls Centru bili su Bruklin Netsi – 127:95. Domaći sastav predvodio je Kris Pol sa 21 poenom (4/5 za dva, 4/6 za tri), devet asistencija i četiri skoka, a odličan je bio je Blejk Grifin sa poenom manje

Džejms Harden nastavio je da ističe kandidaturu za MVP priznanje regularnog dijela sezone, pošto je još jednom bio najzaslužniji za slavlje Rokitsa. 'Brada' je ponovo bila blizu tripl-dabl učinka sa 33 poena (8/12 za dva, 4/8 za tri), devet asistencija i sedam skokova, za 33 minuta na parketu.

Sparsi su uspeli da zadrže nalet gostiju iz Majamija u posljednjih 12 minuta i zabilježe osmu pobjedu u novoj takmičarskoj godini. Ponovo je kod 'Mamuza' najbolji bio Kavaji Lenard sa 24 poena (4/14 za dva, 3/5 za tri) i 12 skokova, dok je Lamarkus Oldridž upisao 18 poena.