VN BRAZILA: Hamiltonu pol pozicija

Vozač Mercedesa, Britanac Luis Hamilton, statovaće sa pol pozicije u trci za Veliku nagradu Brazila, koja će sjutra biti vožena u Sao Paolu.

On je do 11. pol pozicije ove sezone došao u vremenu minut, deset sekundi i 73,6 stotinki. Njegov klupski drug, Njemac Niko Rozberg, bio je drugi, dok će iz drugog reda, sa treće i četvrte pozicije, trku početi Finac Kimi raikonen iz Ferarija i vozač Red Bula, Holanđanin Maks Ferstapen.

Sa petog mjesta startovaće Njemac Sebastijan Fetel u Ferariju, dok je šesti bio Australijanac Danijel Rikjardo u Red Bulu.

Dvije trke prije kraja šampionata Rozberg ima 349 bodova, 19 više od Hamiltona i potrebna mu je pobjeda u Brazilu kako bi osvojio prvu titulu u Formuli 1. Ako trostruki svjetski prvak Hamilton pobijedi u Brazilu, šampionat će biti odlučen u posljednjoj trci u Abu Dabiju 27. novembra.

Staza trke za Veliku nagradu Brazila duga je 4,3 kilometra, a voziće se 71 krug. Prošle godine pobijedio je Rozberg. Start trke planiran je za 17 sati.