UČINAK CRNOGORSKIH FUDBALERA U INOSTRANSTVU

Arena u današnjem broju donosi učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu.

GOLMANI

Danijel PETKOVIĆ (MTK, Mađarska) - Solidna partija na gostovanju Sombatelju (1:1). Dobio žuti karton.

Marko KORDIĆ (Vojvodina, Srbija) - Siguran u pobjedi (2:0) nad Radnikom iz Surdulice.

Miroslav VUJADINOVIĆ (Korabi, Albanija) - Jednom savladan na gostovanju Lačiju (1:0).

Andrija DRAGOJEVIĆ (Karmiotisa, Kipar) - Nemoćan na gostovanju APOEL-u (4:1).

Jasmin AGOVIĆ (Vlaznija, Albanija) - Tri puta savladan u porazu od Kukešija (3:1).

Ivan JANJUŠEVIĆ (Balzan, Malta) - Jednom vadio loptu iz mreže na gostovanju Sliemi (1:1).

ODBRANA

Marko BAŠA (Lil, Francuska) - Vratio se nakon povrede i odigrao svih 90 minuta u porazu od Anžera (1:0).

Stefan SAVIĆ (Atletiko, Španija) - Igrao svih 90 minuta na gostovanju Sosijedadu (2:0).

Elsad ZVEROTIĆ (Sion, Švajcarska) - Odigrao cio meč protiv Tuna u gostima (2:3).

Saša BALIĆ (Sarajevo, BiH) - Zamijenjen petnaestak minuta prije kraja meča protiv Krupe u gostima (0:1). Dobio žuti karton.

Ivan KECOJEVIĆ (Cirih, Švajcarska) - Dobio žuti karton u ubjedljivoj pobjedi nad Arauom (6:3).

Mijuško BOJOVIĆ (Đirmot, Mađarska) - Odbrana čiji je dio četiri puta kapitulirala na gostovanju Videotonu.

Vladan ADŽIĆ (Suvon siti, Južna Koreja) - Odigrao svih 90 minuta na gostovanju Inčonu (1:0). Suvon nije mogao izbjeći selidbu u niži rang.

Filip STOJKOVIĆ (Minhen 1860) - Na terenu proveo svih 90 minuta protiv Sandhauzena u gostima (3:2).

Savo PAVIĆEVIĆ (Spartak, Srbija) - Odigrao cio meč protiv Mladosti iz Lučana (1:0).

Darko BULATOVIĆ (Čukarički, Srbija) - Igrao svih 90 minuta u pobjedi nad Vož- dovcem (2:1).

Nemanja MIJUŠKOVIĆ (Vardar, Makedonija) - Odigrao posljednjih nekoliko minuta duela protiv Bregalnice u gostima (0:1).

Momčilo RAŠO (Rabitnički, Makedonija) - Igrao svih 90 minuta protiv Pelistera, koji je slavio u Skoplju sa 1:0.

Nemanja KARTAL (Radnički Niš, Srbija) - Na terenu proveo cio meč protiv Javora u gostima (2:0). Dobio žuti karton.

Stefan CICMIL (Vlaznija, Albanija) - Odigrao svih 90. minuta u porazu od Kukešija (3:1).

Adnan ORAHOVAC (Pahtakor, Uzbekistan) - Odigrao cio meč protiv Šortana (5:2).

Dejan BOLJEVIĆ (Voždovac, Srbija) - Igrao svih 90 minuta protiv Čukaričkog u gostima (2:1).

VEZNI RED

Mladen KAŠĆELAN (Tosno, Rusija) - Odigrao svih 90 minuta protiv Sibira, Tosno novom pobjedom (3:0) napravilo veliki korak prema Premijer ligi Rusije.

Vladimir BOLJEVIĆ (AEK Larnaka, Kipar) - Igrao do 60. minuta derbija protiv AEL-a, koji je AEK riješio u svoju korist (2:1).

Marko VEŠOVIĆ (Rijeka, Hrvatska) - Zamijenjen u 87. minutu derbija sa Hajdukom, Rijeka upisala novu pobjedu - 2:1.

Adam MARUŠIĆ (Ostende, Belgija) - Na poziciji lijevog beka odigrao svih 90 minuta na gostovanju Anderlehtu (1:1).

Vukan SAVIĆEVIĆ (Slovan Bratislava, Slovačka) - Zapažen u pobjedi nad DACom (1:0).

Vasko KALEZIĆ (Anagemnisi, Kipar) - Igrao od 52. minuta meča protiv Nea Salamisa, koji je slavio na svom terenu sa 2:0.

Marko JANKOVIĆ (Partizan, Srbija) - Postigao gol protiv Novog Pazara, svoj prvi za Partizan u zvaničnim utakmicama. ,,Crno-bijeli” ubjedljivi - 4:0.

Asmir KAJEVIĆ (Čukarički, Srbija) - Zamijenjen na poluvremenu duela sa Voždovcem (2:1).

Dušan LAGATOR (Čukarič- ki, Srbija) - Dobio žuti karton u trijumfu protiv Voždovca.

Ivan FATIĆ (Sloboda Tuzla, Bih) - Odigrao svih devedeset minuta na gostovanju Željezničaru (0:0).

Vladimir JOVOVIĆ (Napredak, Srbija) - Dobio priliku od 61. minuta meča protiv Bačke Palanke u gostima (1:3).

Nedjeljko VLAHOVIĆ (Radnik Surdulica, Srbija) - Ušao u 79. minutu meča protiv Vojvodine u Novom Sadu (2:0).

Ivan DELIĆ (Borac Banjaluka, BiH) - Zamijenjen u 77. minutu duela sa Slobodom iz Mrkonjić Grada, Borac ubjedljiv - 5:0.

NAPAD

Stevan JOVETIĆ (Inter, Italija) - Ušao u finišu meča protiv Krotonea (3:0), učestvovao u akciji kod drugog gola ,,nerazura”.

Dejan DAMJANOVIĆ (Seul, Južna Koreja) - Zamijenjen u sudijskoj nadoknadi meča protiv Đeonbuka u gostima, Seul pobjedom (1:0) osvojio titulu.

Filip RAIČEVIĆ (Vićenca, Italija) - Igrao do 87. minuta meča sa Trapanijem, Vićenca došla do minimalne pobjede.

Fatos BEĆIRAJ (Dinamo Moskva, Rusija) - Ušao u 67. minutu utakmice sa Jenisejom (2:2).

Stefan MUGOŠA (Minhen 1860, Njemačka) - Dobio priliku u posljednjih petnaestak minuta meča protiv Sandhauzena u gostima (3:2).

Damir KOJAŠEVIĆ (Vardar, Makedonija) - Dobio žuti karton u pobjedi nad Bregalnicom (1:0).

Bojan KALJEVIĆ (Balzan, Malta) - Donio bod svojoj ekipi na gostovanju Sliemi (1:1). Dobio i žuti karton.

Petar ORLANDIĆ (Crvena zvezda, Srbija) - Starter protiv Borca u Čačku (0:1), zamijenjen u 67. minutu.

Stefan NIKOLIĆ (Radnik Surdulica, Srbija) - Odigrao svih 90 minuta na gostovanju Vojvodini (2:0).

Nikola ZVRKO (Mladost Lučani, Srbija) - Ušao u 10. minutu meča sa Spartakom u Subotici, ali se nije upisao u listu strijelaca (1:0).