Remi Crne Gore i Rusije, prvi bod rukometaša u kvalifikacijama

Rukometaši Crne Gore odigrali su neriješeno u Baru protiv Rusije 24:24 u drugom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. To je prvi bod za crvene nakon poraza u gostima od Švedske 36:21, sa druge strane Rusi su upisali još jedan remi nakon startnog sa Slovačkom 31:31.

Božović je golom 15 sekundi prije kraja poluvremena omogućio "lavovima" da sa prednošću dočekaju drugi dio 12:11. Naša selekcija je golovima Borozana prvi put stekla dva gola prednosti 19:17. Ipak, Rusi su u 48. minutu izjednačili na 20:20.

Borozan je devetim golom vratio vođstvo našoj selekciji (21:20), ali su gosti serijom 4:1 došli na dva gola viška. No, Borozan je uzvratio i izjednačio na 24:24, a Crna Gora se odbranila u posljednjem napadu i tako sačuvala bod.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Vuko Borozan s deset, dok je Vasko Ševaljević postigao šest golova. U ruskoj selekciji najbolji je bio Pavel Atman sa osam pogodaka.