Serija A: Pjanić donio tri boda Juveu, Milan sve bolji

Fudbaleri Juventusa pobijedili su Kjevo u Veroni sa 2:1, u utakmici 12. kola Serije A. Šampion Italije je ostvario desetu pobjedu u sezoni i zadržao je sigurnu prednost na vrhu tabele.

Mario Mandžukić je u 53. minutu doveo tim iz Torina u vođstvo poslije asistencije Kvadrada. Ipak, domaći su brzo uzvratili, pa je Serđo Pelisije 13 minuta kasnije iskoristio penal koji je skrivio Lihtštajner. No, Miralem Pjanić je 15 minuta prije kraja pogodio iz slobodnjaka za 2:1.

Juve sada ima 30 bodova na čelu tabele, pet više od Milana koji je ostvario petu pobjedu u posljednjih šest mečeva. Bivši prvak Evrope pobijedio je Palermo na Siciliji takođe sa 2:1. Suso je pogodio u 15. minutu za 1:0, izjednačio je Nestorovski 20 minuta prije kraja, ali je Lapadula na asistenciju Susa osam minuta prije kraja donio pobjedu Milanu.