Primera: Malaga preokretom do pobjede

Fudbaleri Malage ostvarili su pobjedu na svom terenu protiv Sportinga iz Hihona rezultatom 3:2, u premijernoj utakmici 1. kola španske La lige.

Izuzetno zanimljiv i dramatičan duel u Malagi riješio je Santos 12 minuta prije kraja. Prije toga, gosti su dva puta vodili, ali su na kraju ostali i bez boda. Vigera je donio prednost gostujućem timu u 13. minutu poslije asistencije Dujea Čopa, a u 45. minutu izjednačio je Fornals.

Duje Čop je u 49. minutu ponovo donio vođstvo timu iz Hihona, ali je Ramires donio novo izjednačenje 16 minuta kasnije. Dva minuta nakon toga Kasteljano je dobruio drugi žuti karton, pa je Sporting u posljednjih 20-ak minuta igrao sa desetoricom.

Malaga je to iskoristila i golom Santosa je stigla do tri boda. Malaga sada na devetom mjestu na tabeli ima 15 bodova, a Sporting je 18. sa samo 9 bodova.