Đenova razbila Milan i vratila ga u realnost

Ekipa Đenove savladala je u Đenovi Milan na otvaranju desetog kola Serije A – 3:0 (1:0).

Đenovljani su sigurnim trijumfom pokazali da je poraz u gradskom derbiju od Sampdorije iza njih, dok je Milan napravio korak unazad poslije minimalne pobjede nad Juventusom prošlog vikenda.

'Grifoni' su zabilježili četvrtu pobjedu u sezoni i sada su sedmi sa 15 poena, a 'rosoneri' imaju dva boda manje od Juvea, odnosno isto koliko i trećeplasirana Roma – 19.

Domaćin je poveo već u 11. minutu, kada je Nikola Ninković sjajno ispratio centaršut Tomasa Rinkona i glavom savladao Đanluiđija Donarumu. Golova nije bilo sve do samog finiša, prije nego što je Jurak Kučka postigao autogol u 80. minutu, a Leonardo Pavoleti osam minuta kasnije postavio konačan rezultat.