UČINAK CRNOGORSKIH FUDBALERA U INOSTRANSTVU

ARENA u današnjem broju donosi učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu.

GOLMANI

Danijel PETKOVIĆ (MTK, Mađarska) - Odbranama u duelu sa Đirmotom (1:0) zavrijedio plasman u tim kola.

Marko KORDIĆ (Vojvodina, Srbija) - Jednom kapitulirao u pobjedi nad Voždovcem (3:1).

Miroslav VUJADINOVIĆ (Korabi, Albanija) - Nije uspio da spriječi poraz od Partizanija (1:0).

Andrija DRAGOJEVIĆ (Karmiotisa, Kipar) - Sa nekoliko intervencija pomogao svom timu da dođe do pobjede nad Doksom (1:0), trećom u nizu. Proglašen igračem meča. Vezao treću utakmicu bez primljenog gola.

ODBRANA

Stefan SAVIĆ (Atletiko, Španija) - On i saigrači odigrali ispod svog nivoa u porazu od Sevilje (1:0).

Elsad ZVEROTIĆ (Sion, Švajcarska) - Još jedna dobra partija, ovog puta u trijumfu nad Lozanom u gostima (2:0). Dobio žuti karton.

Žarko TOMAŠEVIĆ (Ostende, Belgija) - Na terenu proveo svih 90 minuta u duelu sa Kortijkom (0:0).

Ivan KECOJEVIĆ (Cirih, Švajcarska) - Odigrao svih 90 minuta u trijumfu nad Šafhauzenom (5:3).

Mijuško BOJOVIĆ (Đirmot, Mađarska) - Nije uspio da spriječi poraz na gostovanju MTK (1:0).

Vladan ADŽIĆ (Suvon siti, Južna Koreja) - Dobar u pobjedi nad Pohangom u gostima (1:0), ali Suvonu predstoji teška borba za opstanak.

Nemanja MIJUŠKOVIĆ (Vardar, Makedonija) - Odigrao posljednjih nekoliko minuta u derbiju protiv Škendije u gostima (0:2).

Adnan ORAHOVAC (Pahtakor, Uzbekistan) - Postigao gol u trijumfu protiv Sogdiane (3:0).

Dejan BOLJEVIĆ (Vož- dovac, Srbija) - Odigrao posljednjih desetak minuta meča sa Vojvodinom u Novom Sadu (3:1).

Nemanja VUKOVIĆ (Indi Ileven, SAD) - Odradio svoj dio posla u pobjedi nad Portorikom (3:0).

VEZNI RED

Mladen KAŠĆELAN (Tosno, Rusija) - Dobio žuti karton u pobjedi protiv Tambova (2:0). Tosno i dalje u zoni koja vodi u Premijer ligu Rusije.

Vladimir BOLJEVIĆ (AEK Larnaka, Kipar) - Zapažen u pobjedi nad Zakakikuom u gostima (5:3). AEK ne pušta lidersku poziciju.

Adam MARUŠIĆ (Ostende, Belgija) - Odigrao svih 90 minuta u remiju protiv svog bivšeg kluba Kortijka (2:2).

Marko VEŠOVIĆ (Rijeka, Hrvatska) - Zamijenjen u finišu utakmice protiv Intera iz Zaprešića na svom terenu (1:0).

Nemanja NIKOLIĆ (Hapoel Tel Aviv, Izrael) - Trener ga zamijenio na poluvremenu duela sa Hapoelom u Haifi (0:2).

Vukan SAVIĆEVIĆ (Slovan Bratislava, Slovačka) - Postigao gol u ubjedljivoj pobjedi nad Zlate Moravcem (5:1).

Vasko KALEZIĆ (Anagemnisi, Kipar) - Odigrao posljednjih pola sata utakmice protiv Apolona u gostima (4:0).

Branislav JANKOVIĆ (Čukarički, Srbija) - Vratio se nakon povrede i odigrao posljednjih pet minuta meča protiv Metalca (2:1).

Dušan LAGATOR (Čukarič- ki, Srbija) - Odigrao svih 90 minuta protiv Metalca.

Nedjeljko VLAHOVIĆ (Radnik Surdulica, Srbija) - Dobio žuti karton u pobjedi protiv Bačke Palanke u gostima (2:0).

Darko MARKOVIĆ (Željezničar, BiH) - Odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad gradskim rivalom Olimpikom (3:2).

Marko ĆETKOVIĆ (Sarajevo, BiH) - Zamijenjen u 70. minutu derbija protiv Zrinjskog u Mostaru (1:0).

Ivan FATIĆ (Sloboda Tuzla, Bih) - Izašao iz igre u 61. minutu meča sa Širokim Brijegom (1:0).

Vladimir JOVOVIĆ (Napredak, Srbija) - Ušao u 17, pa zamijenjen u 87. minutu duela protiv Novog Pazara u gostima (0:1).

Marko VUKČEVIĆ (Olimpija, Slovenija) - Prvi put starter ove sezone, odigrao svih 90 minuta u remiju protiv Rudara (0:0).

Ivan DELIĆ (Borac Banjaluka, BiH) - Igrao svih 90 minuta u remiju bez golova protiv Slavije.

Balša RADOVIĆ (Fljamurtari, Albanija) - Postigao gol u remiju protiv Lačija u gostima (1:1). Zamijenjen u 72. minutu.

NAPAD

Dejan DAMJANOVIĆ (Seul, Južna Koreja) - Zamijenjen u 76. minutu utakmice sa Đeđuom (2:2).

Filip RAIČEVIĆ (Vićenca, Italija) - Igrao svih 90 minuta u remiju protiv Frozinonea (1:1).

Fatos BEĆIRAJ (Dinamo Moskva, Rusija) - Na terenu proveo cio meč protiv Sokola (1:1).

Stefan MUGOŠA (Minhen 1860, Njemačka) - Dobio priliku u 84. minutu meča sa Štutgartom, koji je slavio na svom terenu sa 2:1.

Petar GRBIĆ (Adana, Turska) - Zamijenjen u 70. minutu meča sa Elazigsporom (1:0).

Stefan NIKOLIĆ (Radnik Surdulica, Srbija) - Igrao svih 90 minuta protiv Bačke Palanke u gostima (0:2), dobio žuti karton.

Damir KOJAŠEVIĆ (Vardar, Makedonija) - Dobar u pobjedi nad Škendijom (2:0), najvećim rivalom u borbi za titulu. Zamijenjen u 90. minutu.

Aleksandar BOLJEVIĆ (Vasland Beveren, Belgija) - Partija za zaborav, zamijenjen na poluvremenu duela protiv Standarda, koji je opravdao ulogu favorita - 5:0.

Bojan KALJEVIĆ (Balzan, Malta) - Postigao gol u pobjedi (3:1) nad Hamrunom.