VN SAD: Hamilton slavio i smanjio zaostatak za Rozbergom

Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobijedio je u trci Formule 1 za Veliku nagradu SAD u Ostinu.

Britanac je ovom pobjedom smanjio zaostatak za klupskim kolegom Nikom Rozbergom, koji je zauzeo drugo mjesto, na 26 bodova.

Hamilton je do svoje 50. pobjede u karijeri, a četvrte u Teksasu, od koje treće uzastopne, došao za sat, 38 minuta, 12 sekundi i 618. Drugo mjesto zauzeo je njegov klupski kolega Niko Rozberg sa zaostatkom od 4,520 sekundi, a treći kroz cilj prošao je vozač Red Bula Danijel Rikardo sa 19,692 sekunde zaostatka.

Vozač Ferarija Sebastijan Fetel zauzeo je četvrto mjesto, peti je Fernando Alonso iz Meklarena, a šesti Karlos Sainc iz ekipe Toro Roso. Bodove su još osvojili vozač Vilijamsa Felipe Masa, Serhio Peres iz Fors Indije, Dženson Baton iz Meklarena i vozač Hasa Roman Grožan.

Tri trke prije kraja Rozberg ima 331 bod, Hamilton zaostaje 26 bodova, a treći je Rikardo sa 227 bodova. Naredna trka u šampionatu na programu je naredne neđelje u Meksiku.