Roma lako sa Palermom za drugo mjesto

Roma je iskoristila zicer, Palermo je pregažen na Olimpiku sa 4:1, a Vučica se izjednačila sa Rosonerima i prišla šampionu na samo dva boda zaostatka.

Ofanzivni triling El Šaravi - Salah - Džeko se razume sve bolje, rešeta mreže u seriji i Spaleti može da bude zadovoljan najubojitijim napadom u Seriji A koji je na osam utakmica postigao 23 gola.

Salah je posle pola sata igre uspio da otključa bravu i načne Sicilijance poslije asistencije Džeka. Bio je to četvrti gol Egipćanina na posljednjih pet prvenstvenih mečeva.

Na početku drugog poluvremena je Paredes duplirao prednost poslije greške golmana Posaveca. Džeko je u 68. minutu povisio na 3:0 i postigao osmi gol na posljednjih devet mečeva u Seriji A. Gosti su uspjeli da postignu počasni gol, a na kraju je El Šaravi poslije asistencije Salaha napokon uspio da se upiše u listu strijelaca.