Serija A: Kiks Intera u Milanu

Fudbaleri Kaljarija pobijedili su u Milanu Inter sa 2:1, dok su u Rimu Lacio i Bolonja igrali neriješeno 1:1. u osmom kolu italijanske Serije A. Sasuolo je na svom terenu sa 2:1 pobijedio Krotone, dok su Đenova i Empoli igrali neriješeno bez golova.

Inter je na svom stadionu mogao da dođe do prednosti u prvom poluvremenu, ali Mauro Ikardi nije realizovao jedanaesterac u 26. minutu. "Neroazuri" ipak su do prednosti došli pogotkom Žoao Marija u 56, ali je Kaljari do kraja susreta stigao do preokreta i treće uzastopne pobjede u šampionatu.

Junak preokreta bio je Federiko Melčiori koji je prvo u 71. minutu izjednačio, da bi u 85. poslije jedne ubačene lopte s desne strane pogodio golmana Intera Samira Handanovića i zatresao mrežu milanske ekipe.