LŠ: Budućnost startovala pobjedom u "Morači"!

Rukometašice Budućnosti ostvarile su pobjedu na startu nove sezone Lige šampiona.

Budućnost je večeras u Podgorici, u prvom kolu A grupe, savladala francuski Mec 21:19 (11:10).

Oslabljena Budućnost, koja se francuskom timu suprostavila bez Kristine Neagu, Biljane Novović, Suzane Lazović i Dragane Cvijić, opravdala je ulogu favorita i zasluženo, ali mnogo teže od očekivanog, slavila pobjedu.

Domaćin je, nakon izjednačenog prvog poluvremana, u nastavku došao do vođstva od četiri gola (15:11) u 38. minutu, a istu prednost imala je još tri puta (16:12, 19:15 i 20:16). Mec je u samom finišu uspio da zaostatak smanji i svede ga na dva gola, ali ne i da ugrozi trijumf domaćina. Junakinja startnog trijumfa Budućnosti bila je Katarina Bulatović sa deset golova, Ema Ramusović postigla je tri, a po dva Neli Irman i Đurđina Malović,  U francuskom timu po tri gola postigle su Ana Gros, Laura Flips i Tamara Horaček.

U drugom meču te grupe sjutra će rivali biti njemački Tiringer i norveški Glasverket (14). Budućnost će u drugom kolu, u subotu u Dramenu, igrati protiv Glasverketa.