Ostalo

Perunović prvakinja Balkana

Crnogorska atletičarka, Slađana Perunović, nova je prvakinja Balkana u maratonu. Ona je danas u Sofiji trijumfovala u vremenu dva sata, 49 minuta i 20 sekundi.

Drugo mjesto osvojila je Hrvatica Nikolina Šustić (2:50,24), dok je treće mjesto pripalo bugarskoj maratonki Radosaveti Simeonovoj sa rezultatom dva sata, 56 minuta i 29 sekundi.

U muškoj konkurenciji slavio je Bugarin Šaban Mustafa (2:30,00), ispred Hasana Turguta iz Turske (2:32,54) i Miloša Milovanovića iz Srbije (2:33,41). Crnogorski atletičar, Miloš Dragović,nastup je završio kao šestoplasirani (2:53,00).

Nacionalni trener, Drago Musić, kazao je da je u Sofiji ostvareno ono što je bilo i planirano.

"Planirali smo medalju, ali je titula Balkana došla ko melem na ranu poslije svih pehova koje smo imali tokom ljeta. Bitno je da se Perunović vratila na stare staze. Staza je bila teška sa dosta uzbrdica. Da nije takva Perunović bi danas istrčala i normu za Svjetsko Prvenstvo koja iznosi koliko i Olimpijska norma. Moram pohvaliti i mlađanog Dragovića koji je istrčao lični rekord", kazao je Musić.

Maraton u Sofiji okupio je više od tri hiljade takmičara, u okviru kojeg je održano i Prvenstvo Balkana.