UČINAK CRNOGORSKIH FUDBALERA U INOSTRANSTVU

ARENA u današnjem broju donosi učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu:

GOLMANI

Marko Kordić (Vojvodina, Srbija) - Bez greške odradio posao protiv Metalca (1:0).

Miroslav Vujadinović (Korabi, Albanija) - Dva puta savladan u pobjedi nad Teutom u Draču (3:2).

Andrija Dragojević (Karmiotisa, Kipar) - Zapažen na debiju u dresu kiparskog kluba. Dobio žuti karton u pobjedi nad Ermisom - 3:0.

Jasmin Agović (Vlaznija, Albanija) - Tri puta vadio loptu iz mreže na gostovanju Skenderbeuu (3:0).

ODBRANA

Marko Baša (Lil, Francuska) - Povrijedio butni mišić, zbog čega je zamijenjen u 78. minutu meča protiv Nanta (1:0). Predstoji mu duža pauza.

Stefan Savić (Atletiko, Španija) - Neprelazan u pobjedi nad Valensijom u gostima (2:0).

Marko Simić (Hapoel Tel Aviv, Izrael) - Dobar u pobjedi nad Hapoelom iz Aškalona (2:0). Dobio žuti karton.

Elsad Zverotić (Sion, Švajcarska) - Uspješno odradio posao u pobjedi nad Vaducom u gostima (5:2).

Žarko Tomašević (Ostende, Belgija) - Igrao svih 90 minuta i dobio žuti karton u remiju protiv Sent Trudena (2:2).

Ivan Kecojević (Cirih, Švajcarska) - Dobio žuti karton u ubjedljivoj pobjedi nad Volenom - 5:0.

Marko Vešović (Rijeka, Hrvatska) - Zamijenjen u posljednjim trenucima meča protiv Istre u Puli (0:2).

Savo Pavićević (Spartak, Srbija) - Igrao svih devedeset minuta protiv Rada, koji je slavio u Subotici sa 1:0.

Darko Bulatović (Čukarički, Srbija) - Na terenu proveo cio meč protiv Borca (1:1).

Stevan Vico (Inđija, Srbija) - Ušao u 88. minutu utakmice sa Spartakom (0:1).

Stefan Cicmil (Vlaznija, Albanija) - Odigrao svih 90 minuta protiv Skenderbeua (0:3).

Momčilo Rašo (Rabotnički, Makedonija) - Zamijenjen u 87. minutu duela protiv Bregalnice (1:1).

Adnan Orahovac (Pahtakor, Uzbekistan) - Dobio žuti karton u pobjedi nad Lokomotivom iz Taškenta, liderom uzbekistanskog prevenstva.

Nemanja Vuković (Indi Ileven, SAD) - Igrao svih 90 minuta, njegov tim poražen (2:1) na gostovanju Edmontonu.

VEZNI RED

Nikola Vukčević (Braga, Portugal) - Odigrao posljednjih petnaestak minuta protiv Aruke u gostima (1:1).

Mladen Kašćelan (Tosno, Rusija) - Zamijenjen u 87. minutu duela protiv Luč Energije pred svojim navijačima (1:2). Dobio i žuti karton.

Vladimir Boljević (AEK Larnaka, Kipar) - Ušao u finišu meča protiv Nee Salimis, AEK upisao novu pobjedu - 1:0.

Simon Vukčević (Čaves,Portugal) - Ušao u 71. minutu i unio živost u svoj tim, koji je slavio protiv Belenenseša sa 3:1.

Adam Marušić (Ostende, Belgija) - Upisao asistenciju u remiju protiv Sent Trudena (2:2).

Nemanja Nikolić (Hapoel Tel Aviv, Izrael) - Odigrao svih devedeset minuta protiv Hapoela iz Aškalona na svom terenu (2:0).

Vasko Kalezić (Anagemnisi, Kipar) - Igrao cio meč protiv Etnikosa u gostima, koji je završen goleadom i pobjedom domaćina - 5:3.

Asmir Kajević (Čukarič- ki, Srbija) - Vratio se nakon povrede i odigrao posljednjih dvadesetak minuta meča sa Borcem (1:1).

Nebojša Kosović (Partizan, Srbija) - Dobio priliku od 76. minuta duela protiv Mladosti iz Lučana, ,,crnobijeli” rutinski slavili - 3:1.

Marko Janković (Partizan, Srbija) - Igrao svih 90 minuta protiv Mladosti.

Dušan Lagator (Čukarički, Srbija) - Odigrao svih 90 minuta protiv Borca (1:1).

Darko Marković (Željezničar, BiH) - Na terenu proveo cio meč protiv Radnika u Bijeljini (1:2).

Ivan Fatić (Sloboda Tuzla, Bih) - Igrao od 79. minuta na gostovanju Sarajevu (1:1).

Vladimir Jovović (Napredak, Srbija) - Ušao u 55. minutu meča protiv Radnika (0:1).

Nedjeljko Vlahović (Radnik Surdulica, Srbija) - Dobio žuti karton u porazu od Napretka (1:0).

Ivan Delić (Borac Banjaluka, BiH) - Odigrao svih 90 minuta protiv Sutjeske u Foči (0:0).

Marko Ćetković (Sarajevo, BiH) - Zamijenjen u 63. minutu meča protiv Slobode iz Tuzle (1:1).

NAPAD

Stevan Jovetić (Inter, Italija) - Ušao u 70. minutu, ali nije uspio da spriječi poraz na gostovanju Romi - 2:1.

Dejan Damjanović (Seul, Južna Koreja) - Dobio žuti karton u pobjedi nad Gvanđuom u gostima (2:1).

Filip Raičević (Vićenca, Italija) - Zamijenjen u 74. minutu meča sa Virtusom u gostima (4:1). Vićenca posljednja na tabeli Serije B.

Fatos Bećiraj (Dinamo Moskva, Rusija) - Trener ga izveo iz igre u 75. minutu duela protiv Mordovije u gostima (0:1).

Vladimir Rodić (Karabukspor, Turska) - Ušao u 76. minutu utakmice protiv Trabzonspora - 4:0.

Stefan Mugoša (Minhen 1860, Njemačka) - Igrao od 83. minuta, premalo da promijeni nešto više na gostovanju Vircburgu (2:0).

Petar Grbić (Adana, Turska) - Ušao u finišu meča protiv Šanliufarspora (0:0).

Damir Kojašević (Vardar, Makedonija) - Ponovo strijelac, ovog puta u pobjedi nad Sileksom u gostima (3:1). Zamijenjen u 75. minutu.

Aleksandar Boljević (Vasland Beveren, Belgija) - Odigrao svih 90 minuta u porazu od Vesterloa u gostima (1:0).

Filip Kasalica (Ordabasi, Kazahstan) - Ušao u 69. minutu meča sa Kairatom (1:1), nekoliko minuta kasnije morao da napusti teren zbog povrede.

Stefan Nikolić (Radnik Surdulica, Srbija) - Na debiju za novi klub nije uspio da postigne gol protiv Napretka (0:1).

Bojan Kaljević (Balzan, Malta) - Strijelac u pobjedi nad Sent Endrjuzom (3:0)