Odbojka

Novi poraz odbojkaša, Crna Gora bez baraža!

Muška odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Las Palmasu od Španije 3:1 (25:18, 20:25, 25:17 i 25:15), u petom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Crnogorski odbojkaši tim porazom, trećim ukvalifikacijaama, izgubili su sve šanse za drugo mjesto i plasman u baraž. Španija je do pobjede i baraža došla nakon sat i 48 minuta igre.

U drugom meču te grupe Njemačka je pobijedila Švajcarsku 3:0. Crna Gora će u posljednjem kolu, sjutra u 18 sati i 45 minuta, igrati sa Švajcarskom.

Crna Gora – Španija 1:3 (18:25, 25:20, 17:25, 15:25)

Dvorana: Centro Insular de Deportes Las Palmas (Španija). Gledalaca: 900. Sudije: Ormonde (Portugal) i Blumhard (Holandija).

Crna Gora: Minić, Dabović, Babić, G. Ćuk, Strugar, Ćaćić, Radonić, Lakčević, Bojić, B. Ćuk, Milić, Vukašinović, Ječmenica, Ćulafić. Selektor: Slobodan Boškan.

Njemačka: Viljena, Noda, Rene, Vidžil, B. Ruiz, Delgado, Rohas, Rokamora, Fernandez, De Amo, Ljabres, F. Ruiz, Gonzales.