Novi kiks Reala, Madriđanima samo bod

Fudbaleri Real Madrida odigrali su neriješeno na gostovanju Las Palmasu 2:2 u šestom kolu španske Primere.

Real je poslije četiri uzastopne pobjede zabilježio dva remija i sada ima 14 bodova na čelu tabele. Ovakav rezultat najviše odgovara Barseloni, koja poslije pobjede nad Sportignom sada zaostaje samo bod za „Kraljevskim klubom“. Las Palmas se poslije prvog remija u sezoni nalazi na petom mjestu na tabelu sa 10 bodova.

Golove za Real postigli su Asensio u 33. i Benzema u 67. minutu, dok su se na drugoj strani u strijelce upisali Tanausu u 38. i Arauho u 85. minutu.

Kada je u pitanju Ronaldo zaljubljenici u lik i djelo Portugalca sigurno će zamjeriti Zidanuz bog izmjene - njima na ruku ide i konačan rezultat, jer dok je Kristijano bio na terenu Real je vodio - ali treba biti iskren i konstatovati da prvi strijelac Kraljevskog kluba ništa nije uradio večeras.

Ostaje i još jedna konstatacija na kraju: Stadion Las Palmasa jedan je od tri u Španiji na kojima je Ronaldo igrao, a nije postigao gol. Tu su još Anoeta i stadion Kordobe...