Čelsi nemoćan, Arsenal ubjedljiv u derbiju Londona

Fudbaleri Arsenala pobijedili su Čelsi sa 3:0 u šestom kolu engleske Premijer lige. Arsenal je pobijedio Čelsi na Emiratima prvi put poslije pet godina u Premijer ligi.

Domaći su od starta nametnuli svoj ritam i poveli u 11. minutu, poslije velike greške Kejhila koji je htio da vrati loptu golmanu, ali je to učinio preslabo, na pravom mjestu se našao Čileanac Sančez i lako prebacio loptu preko Kurtoe.

Samo tri minuta kasnije prednost je duplirana. Sjanu akciju u šestanestercu odigrali su fudbaleri Arsenala, Ivobi je na desnoj strani dodao loptu ka Beljerinu, on iz prve proslijedio pred peterac Čelsija đe je Volkot odmah šutirao i pogodio.

U 40. minutu pogotkom je krunisana odlična saradnja Sančesa i Ezila. Domaći su bili u kontranapadu, Ezil je išao po sredini, pratio ga je Čileanac, dobio loptu na desnoj strani u akciji dva na dva, vratio loptu njemačkog reprezentativcu, a on volejom iz prve sa sedam-osam metara postiže pogodak.