Barsa bez Mesija do petarde u Hihonu

Fudbaleri Barselone deklasiralii su Sporting iz Hihona sa 5:0 u šestom kolu Španske Primere.

Iako je katalonski klub bio oslabljen neigranjem Lionela Mesija, fudbaleri aktuelnog prvaka Španije bili su daleko bolji protivnici na terenu. Barselona se ovom pobjedom vratila na vodeće mjesto na tabeli sa 13 osvojenih bodova.

Goleadu je otvorio urugvajski reprezentativac u 29. minutu meča, dok je Rafinji bilo potrebno samo tri minuta da poveća prednost za svoju ekipu. Deset minuta prije kraja, fudbaleri aktulenog šampiona Španije, postigli su još tri pogotka. Prvo je Nejmar u 81. minutu pokupio odbijenu loptu unutar šesnaesterca i savladao golmana Kueljara. Četiri minuta kasnije Arda Turan postiže pogodak glavom i povećava prednost na 4:0.

Konačni rezultat postavio je brazilski napadač i dvostruki strijelac na ovom meču, kada je primio loptu Denisa Suaresa u šesnastercu i ponovo savladao golmana Sportinga.