Primera: Sevilji pripao gradski derbi

Fudbaleri Sevilje savladali su Betis u gradskom derbiju koji je obilježio prvi dan petog kola španske Primere.

Sevilja je u burnoj utakmici slavila minimalnim rezultatom na svom ’Ramon Sančes Pishuanu’, a strijelac jedinog gola bio je Gabrijel Merkado početkom drugog poluvremena.

Argentinski reprezentativac se najbolje snašao poslije centaršuta Samira Nasrija iz prekida i nekako poslao loptu iza Adana.

U prvom meču dana fudbaleri Malage pobijedili su poslije preokreta Eibar, rezultatom 2:1. Eibar je na gostovanju protiv Malage na jugu Španije do prednosti stigao u 42. minutu pogotkom Nana, ali je domaćin dva minuta kasnije već stigao do izjednačenja golom Sandra Ramiresa. Pobjedu Malagi donio je Jusuf En Nesiri u 76. minutu.