Atletiko ubjedljiviji, kiks Sevilje

Nakon očajnog starta sezone proradili su fudbaleri Atletiko Madrida i ostvarili drugu uzastopnu ubjedljivu pobjedu.

Nakon prvijenca u Vigu sa 4:0, "jorgandžije" su prvi put u sezoni slavile i na svom terenu savladavši Sporting Hihon sa 5:0.

Tim iz Hihona je slomljen već u prvih pet minuta meča, Antoan Grizman i Kevin Gameiro su ekspresno donijeli 2:0 timu Dijega Pabla Simeonea.

U nastavku meča domaćin je usporio, dozvolio gostima da koliko-toliko pariraju, ali već u 31. minutu Grizman postiže drugi gol i definizivno rješava meč.

Tako su se ponašali i igrači Atletika u nastavku, prije svega su se koncentrisali na disciplinu u odbrani, da bi 18 minuta prije kraja na 4:0 povećao Fernando Tores.

U nadoknadi vremena "El Ninjo" realizuje i penal koji je iznudio Fereira-Karasko, te tako donosi Atletiku najubjedljivuju pobjedu u posljednje dvije godine.

U drugom meču dana Sevilja je igrala samo 1:1 u Eibaru, iako je cijelo drugo poluvrijeme imala fudbalera više na terenu, a u posljednjih pet minuta i dvojicu.

Lusijano Vijeto je u 27. minutu donio vođstvo Andalužanima, a u 45. domaćin ostaje bez Rodrigesa. Ipak, Leon donosi izjednačenje u 65, a gosti ne uspijevaju da iskoristi i isključenje Garsije u 86.

Tako je Atletiko sustigao Sevilju, dijele treću poziciju sa po osam bodova, jednim manje od Barselone, i Reala koji ima meč zaostatka.

S druge strane, Eibar je ovim bodom stigao Sporting na diobi pete pozicije sa po sedam bodova.