Bajern preokretom do pobjede, Dortmund brojao do šest

Borusija Dortmund, Bajern, Lajpcig i Ajntraht ostvarili su pobjede u mečevima trećeg kola Bundeslige.

Borusija je deklasirala Darmštat na "Vestfalenu" 6:0. Blistao je dvostruki strijelac i asistent Gonsalo Kastro, a upisali su se još Pulišic, Mor, Ramos i Rode.

Bajern je nakon preokreta savladao Ingolštat 3:1. Gosti su poveli golom Lezana u osmom minutu, poravnao je Levandovski četiri minuta kasnije, a Alonso početkom nastavka donio preokret. Tačku na "i" stavio je Rafinja u finišu.

Sa fantastičnim igrama nastavio je i Lajpcig, koji je očitao lekicju Hamburgu u gostima sa 4:0.

Dvostruki strijelac bio je Tim Verner, a pogađali su još Forsberg i Elke.

Bajer Leverkuzen je pao u Frankfurtu 2:1, a šansu da makar donese bod "farmaceutima" propustio je Čičarito, koji je dva minuta prije kraja promašio penal.