Bolonja bolja od Kaljarija

Fudbaleri Bolonje pobijedili su danas na svom terenu Kaljari sa 2:1, u utakmici trećeg kola italijanskog prvenstva i ostvarili drugu pobjedu.
Ana Popović
Ana PopovićAutorka

Bolonja je povela u 23. minutu golom Simonea Verdija, a vođstvo je duplirao Federiko Di Franćesko u 74. minutu, nepunih 10 minuta pošto je ušao na teren. Konačan rezultat postavio je Bruno Alveš u 83. minutu.

Kaljari je utakmicu završio s desetoricom igrača pošto je golman Marko Storari u 54. minutu dobio direktan crveni karton zbog prekršaja nad protivničkim igračem.

Poslije tri kola Bolonja zauzima peto mjesto na tabeli sa šest bodova, a Kaljari je još bez pobjede i sa jednim bodom zauzima 16. mjesto.

Utakmice trećeg kola igraju se danas, dok će Empoli igrati protiv Krotonea u ponedjeljak.

Šampion Juventus je juče na svom terenu pobijedio Sasuolo sa 3:1, a Napoli je na gostovanju bio bolji od Palerma sa 3:0.