DŽUDO: Muškom timu zlatna medalja

Muška džudo reprezentacija Crne Gore osvojila zlatnu medalju u ekipnoj konkurenciji, dok je ženskom timu pripala srebrna medalja na seniorskom prvenstvu Balkana u Igalu.

Crnogorski džudisti trijumfalno su završili nastup na šampinatu, sa šest zlatnih, četiri srebrne i osam bronzanih medalja. Prethodni najboloji rezultat crnogorskih džudista bilo je pet titula prvaka u Trebinju 2010. godine.

Crnogorski džudisti u finalnom meču savladali su Srbiju 3:2.

Pobjede crnogorskoj selekciji donijeli su Jusuf Nurković, Marko Bubanja i Nikola Gušić.

Ženska ekipa u finalu poražena je od Srbije 3:2, a pobjede crnogorskoj selekciji upisale su Elma Ličina i Ivana Šunjević.

Zlatne medalje juče su osvojili Marko Gušić (do 60), Marko Bubanja (do 90), Elma Ličina (do 52), Mirijana Milić (do 57) i Ivana Šunjević (do 63).

Srebrne medalje pripale su Vuku Nikčeviću (do 60), Tamari Gardašević (do 57) i Jovani Peković (do 70), a bronzane Lazaru Ćupiću (do 81), Nikoli Gardaševiću (do 73), Arsu Miliću (do 81), Danilu Pantiću (do 100), Lazaru Dakoviću (preko 100), Tamari Đurđevac (do 63) i Jovani Nikić (preko 78)