Ona govori da su u svemu tome najgore prošla naša djeca i mlade generacije, koje žive u jednoj armirano-betonskoj šumi stambenih zgrada.
''Budva je danas haotično naselje bez osnovnih sadržaja i ustanova koje jedna urbana cjelina mora da ima. Nemamo dovoljno vrtića, pa nema ni dovoljno mjesta u njima. Situacija, u tom smislu, postaje sve teža. Igrališta i zelene površine su, neodgovornom i nerazumnom politikom razvoja grada pretvoreni u kvadrate stanova, od kojih su mnogi prazni van sezone. Djeca nemaju đe da se poigraju, a njihovi roditelji ne mogu da im priušte šetnju u parku. Okruženi su betonom i asfaltom, kao i parkiranim kolima, koja zauzimaju ono malo preostalog prostora'', ističe Gardašević.
Prema njenim riječima dovoljno je vidjeti kako izgleda Dječje odjeljenje budvanskog Doma zdravlja i shvatiti sa kakvom su se nebrigom i neodgovornošću vlasti odnosile prema našoj djeci.
''Izgradnja dva nova vrtića, obezbjeđenje cjelodnevnog boravka i formiranje Centra za pomoć djeci, obnova postojećih, uređenje i proširenje zelenih i javnih površina, kao i regulisanje saobraćajnica i parkinga su segmenti tog programa, koji sadrži mjere, postupke i projekte za obnovu i revitalizaciju naše Budve i stvaranje uslova za njen održivi razvoj. Naši mandati moraju biti na usluzi i od koristi svim građanima Budve, posebno našim najmlađima. Suština dobre politike je da poboljša standard građana i unaprijedi uslove života za sve. Zato naš "Sanacioni program za Budvu" doživljavamo ne kao naše obećanje građanima Budve i cijele opštine, već kao našu jasnu i nedvosmislenu obavezu prema svima koji žive i rade u Budvi'', zaključuje ona.