Het-trik Bake za trijumf Milana

Siniša Mihajlović vratio se sa ekipom Torina u Milan, koji ga je otpustio prošle sezone, ali nije uspio da slavi.
Ana Popović
Ana PopovićAutorka

U meču sa spektakularnom završnicom "rosoneri" su slavili sa 3:2, u prvom kolu Serije A.

Het-trik za domaćina ostvario je Kolumbijac Karlos Baka, Bazeli smanjuje na gol zaostatka u 91. minutu, da bi u 93. Paleta napravio penal. Loptu je uzeo Beloti, strijelac prvog gola za Torino, ali njegov šut u 96. minutu brani Donaruma.

U veoma otvorenom meču obje ekipe su imale po više od deset šuteva, a Milan je poveo u 38. minutu kada je Abate promašao Baku.

Na samom startu drugog dijela Beloti donosi izjednačenje, ali samo dva minuta kasnije Baka postiže novi gol, ovaj put poslije dodavanja Nijanga.

Već u 62. minutu bilo je 3:2. Obi je oborio igrača Milana u svom kaznenom, a Baka ne propušta priliku da kompletira het-trik.

"Bikovi" se vraćaju u život golom Bazelija u prvim minutu nadoknade vremena, poslije proigravanja De Silvestrija, a kada su svi očekivali kraj, sudija Damato svira penal nakon starta Palete u svom kaznenom prostoru.

Beloti je gađao donji desni ugao Milanovog gola, ali ga je mladi Donaruma "pročitao" i donio sva tri boda "rosonerima".

Mihajlović je već u 28. minutu morao da zamijeni Adema Ljajića zbog povrede.