Moto GP: Britanac iznenadio u Brnu za prvu pobjedu u karijeri

Vozač ekipe LCR Honda Kal Kračlou neočekivano je slavio na trci u Brnu, čime je ostvario prvu pobjedu u Moto GP klasi u svojoj karijeri.
Ana Popović
Ana PopovićAutorka

Kišno vrijeme je potpuno pretumbalo raspored u Češkoj, pa je neočekivano četvrto mjesto zauzeo Loris Baz, iznenadio je i Ektor Barbera petom pozicijom, a četvrti "junak" Brna bio je Judžin Laverti koji je završio kao šesti.

Gubitnik dana je aktuelni šampion Horhe Lorenco koji je ostao bez ijednog boda. Španac je trku završio na posljednjem, 17. mjestu sa krugom zaostatka za pobjednikom.

To je iskoristio Valentino Rosi koji je stigao do druge pozicije, dok je uprkos padu sa pol pozicije do trećeg mjesta na podijumu stigao vodeći u generalnom plasmanu, Mark Markes.

Kračlou je porvi vozač iz Velike Britanije koji je slavio na jednoj Moto GP trci poslije 35 godina, a treći je vozač koji je ove sezone stigao do prvijenca, poslije Džeka Milera i Andree Janonea, koji je iznenadio prošlog vikenda.

U generalnom plasmanu lider je i dalje Markes sa 197 bodova, ispred Rosija sa 144 i Lorenca koji je ima 138.

Sljedeća trka vozi se za Veliku nagradu Britanije na Silverstonu za dvije nedjelje.