OI: Španci deklasirali Francuze i prošli u 1/2 finale!

Košarkaši Španije deklasirali su Francusku sa 92:67 i plasirali se u polufinale olimpijskog turnira. Protivnik Španije u narednoj rundi biće SAD ili Argentina.

Francuska se dobro držala samo u prvoj dionici (19:16), ali je na poluvremenu imala već -13 i bilo je jasno da će teško do preokreta.

Potpuno nezaustavljiv za Francusku bio je Nikola Mirotić koji je i najzaslužniji za ubjedljivu pobjedu. U prvih 13 minuta ubacio je čak 23 poena i napravio razliku u korist Španije (50:33). U nastavku nije bilo nikakve dileme, pa je Skariolo u posljednjoj četvrtini stigao i da odmori neke igrače.

Mirotić je ostao na 23 poena, a uz to je imao i 5 skokova. 18 poena ubacio je Ernangomes, a 10 Serhio Ljulj. Španija je ubacila 10 trojki iz 28 pokušaja. Na drugoj strani, Parker je imao 14, De Kolo 13, a Lovernj 12 poena.