Ostalo

Novo zlato za Felpsa, Amerikancima štafeta 4x100 mješovito!

Američka muška štafeta osvojila je zlatnu olimpijsku medalju u plivanju na 4x100 metara mješovito.

Amerikanci su u finalnoj trci ostvarili vrijeme tri minuta, 27 sekundi i 95 stotinki i postavili novi olimpijski rekord. Štafeta SAD, koja je slavila i u Londonu, nastupila je u sastavu Rajan Marfi, Kodi Miler, Majkl Felps i Nejtan Edrien.

Oproštajnu trku isplivao je Majkl Felps koji je osvojio 23. zlatnu, ukupno 28. medalju na Olimpijskim igrama u karijeri. Nastup u Rio de Žaneiru završio je sa šest medalja, pet zlatnih i jednom srebrnom.Felps je bio zlatni na 200 metara leptir i mješovito i štafetama 4x100 i 4x200 metara slobodno i 4x100 mješovito.

Srebrna medalja pripala je štafeti Velike Britanije, zvaničnim prvacima svijeta (3:29,24), a bronzana Australiji (3:29,93).