Tenis

OI: Marej jedva do polufinala

Drugi teniser svijeta Endi Mari plasirao se u polufinale Olimpijskih igara teškom pobjedom nad Stivom Džonsonom iz Sjedinjenih Država.

Mari je poslije sjajnog prvog seta naglo pao, bio na ivici poraza, ali je slavio rezultatom 6:0, 4:6, 7:6 (7-2). Endi je sa ’nulom’ dobio prvi set za samo 25 minuta i u tom dijelu napravio je samo jednu neiznuđenu grešku, ali se sve promijenilo početkom drugom. Amerikanac je krenuo da igra mnogo agresivnije i u ranoj fazi seta oduzeo servis rivalu, a stečenu prednost zadržao do kraja za 1-1. Sve je vodilo ka tome da vidimo iznenađenje – Džonson je u sedmom gemu odlučujućeg seta iskoristio jedinu brejk loptu, ali je Mari pokazao zašto je jedan od najboljih igrača u ovom trenutku. Odgovorio je ribrejkom, a onda i neutralisao novu priliku rivala u sljedećem gemu. Otišlo se u taj brejk u kojem je mnogo iskusniji teniser odigrao bolje i došao u borbu za novu medalju na olimpijskom turniru. Na kraju, Britanac je upisao 24 vinera i 15 neiznuđenih grešaka, dok je njegov protivnik bio agresivniji, ali je više griješio – 31:38. U borbi za finale Mari će igrati protiv pobjednika meča Kei Nišikori – Gael Monfis.