OI: Marfi zlatni na 200 leđno

Američki plivač Rajan Marfi novi je olimpijski prvak na 200 metara leđno.

Marfi, koji je u Rio de Žaneiru bio zlatni i na 100 metara leđno, finalnu trku isplivao je za minut, 53 sekunde i 62 stotinke. Srebrnu medalju osvojio je Australijanac Mičel Larkin (1:53,96), dok je bronzani bio Rus Evgenij Rilov (1:53,97).

Japanska plivačica Rie Kaneto osvojila je zlatnu olimpijsku medalju na 200 metara prsno. Kaneto je do prve olimpijske medalje u karijeri došla u vremenu dva minut, 20 sekundi i 30 stotinki. Ruskinja Julija Jefimova, kao i prije dva dana na 100 metara prsno, bila je srebrna (2:21,97), dok je bronzanu medalju osvojila Kineskinja Džinglin Ši (2:22,28).

Američka plivačica Simona Manuel i Kanađanka Peni Oleksiak sa novim olimpijskim rekordom podijelile su zlatnu medalju na 100 metara slobodno. Manuel i Oleksiak finalnu trku na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru isplivale su u istom vremenu - 52 sekunde i 70 stotinki.

To je kanadskoj plivačici treće odličje u Rio de Žaneiru, nakon srebra na 100 metara leptir i bronze u štafeti 4x200 metara slobodno. Bronzana medalja pripala je Šveđanki Sari Sjostrom (52,99).

Šveđanka je u Riju bila zlatna 100 metara leptir i 200 metara slobodno.Šampionka iz Londona, Holanđanka Ranomi Kromoviđojo, trku je završila kao petoplasirana, dok je svjetska rekorderka i prva favoritkinja trke, Australijanka Keti Kembel, bila šesta.