OI: Novo zlato za Felpsa u Riju!

Američki plivač Majkl Felps osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, u disciplini 200 metara mješovito.

Felps je finalnu trku završio za minut, 54 sekunde i 66 stotinki i četvrti put uzastopno osvojio zlatnu olimpijsku medalju u toj disciplini. On je bio najbolji i na Igrama u Atini, Pekingu i Londonu.

Felpsu je to četvrto zlato na Igrama u Rio de Žaneiru, ukupno 22. olimpijsko u karijeri. Ima i po dvije srebrne i bronzane medalje. Legendarni plivač u Rio de Žaneiru slavio je i na 200 metara leptir, a zlatne medalje osvajao je i u štafetama 4x100 i 4x200 metara slobodno.

Srebrni je bio Japanac Kosuki Hagino (1:56,61), dok je bronzana medalja Kinez Šun Vang (1:57,05). Japanski plivač na ovim igrama ima i zlato na 400 metara mješovito. Zvanični svjetski prvak i rekorder na 200 metara mješovito, Amerikanac Rajan Lohti, završio je na petom mjestu.