Ekipa Barselone osvojila je trofej Đoan Gamper, pošto je na Nou Kampu savladala Sampdoriju – 3:2 (3:1).

Domaćin je do prednosti stigao u 16. minutu, kada je omaleni Argentinac grudima primiro pâs Andreasa Inijeste na pet-šest metara od gola, a potom nevjerovatnom asistencijom iz makazica proigrao Luisa Suaresa – kome nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

Samo pet minuta kasnije bilo je 2:0, a ovoga puta je Mesi bio taj koji je pogodio mrežu. NI tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvih 45 minuta, pošto je već u sljedećem napadu Sampdorija odigrala akciju u maniru domaćina, sa nekoliko kratkih dodavanja, da bi Luis Murijel vratio svoj tim u meč. Ipak, domaćin na odmor odlazi sa dva pogotka viška jer Mesi u 34. minutu upisuje drugi gol.

Jedini gol u nastavku vidjeli smo u 77. minutu, kada je Ante Budimir, na asistenciju Luke Cigerinija. Ekipa Luisa Enrikea, aktuelni prvak Španije sezonu započinje u neđelju duelom sa Seviljom u Superkupu, dok Sampdorija takođe igra u neđelju – protiv Basano Virtusa u Kupu Italije.