Još dva olimpijska zlata za Felpsa!

Najtrofejniji olimpijac u istoriji Majkl Felps postao je još trofejniji - osvojio je još dva zlata u trkama na 200m delfin i 4x200 slobodno i sada ih ima 21.

Amerikanac je do jubilarne dvadesete medalje stigao pobjedom nad velikim rivalom i braniocem titule Čadom le Klosom u trci na 200m delfin, da bi zatim pomogao timu Sjedinjenih Američkih Država da upiše ubjedljivu pobjedu u štafeti.

Felps se u trci koja je bila poslastica plivačke večeri osvetio Le Klosu za poraz iz Londona i plivao je 1:53,36, a Južnoafrikanac nije stigao ni do postolja (1:54,06). Srebro je osvojio Japanac Masato Sakai (1:53,40), a bronzu Tamaš Kendereši (1:53,62).

Za razliku od te trke, ona na 4x200m slobodno je bila lišena uzbuđenja. Američki tim u sastavu Dvajer, Has, Lohti i Felps je tempo izgobuio tek u trećoj promjeni, ali je već tada imao solidnu prednost, koju je na kraju samo potvrdio Felps.

SAD su imale vrijeme 7:00,66 (Haas najbrži sa 1:44,14), iza njih su završili Britanci (7:03,13), a bronzu je osvojio Japan (7:03,50).

Felps je na ovim Igrama uzeo još zlato u disciplina 4x100 slobodnim stilom, a mogao bi da stigne do još dvije medalje - na 100m slobodno u još jednom okršaju sa Le Klosom (noć između petka i subote) i 200m mješovito (noć između četvrtka i petka).

Njegov primarni cilj je već ispunjen, a to je titula na 200 metara delfin, koju je "ispustio" u Londonu.