OI: De Kolo vodio Francusku do pobjede

Košarkaši Francuske ostvarili su prvi trijumf na Olimpijskim igrama, pobjedom nad Kinom u drugom kolu grupe A. Francuzi su poslije startnog poraza od Australije odigrali bolje protiv mnogo slabijeg protivnika i slavili rezultatom 88:60.

Francuska je stigla do trećeg boda, preskočila je Venecuelu na četvrtom mjestu i sada ima isti učinak kao trećeplasirana Srbija. Kinezi su ostali zakucani na dnu tabele grupe A sa jednim osvojenim bodom.

Francuze je do trijumfa predvodio probuđeni Nando de Kolo. Iskusni plejmejker CSKA postigao je 19 poena i bio prva violina svog tima (8/8 sa linije penala, 4/6 za dva, ½ za tri). Igrao je 21 minut, mahom u prvom dijelu, dok je u nastavku odmarao za znatno važniji duel sa Srbijom. Dvocifreni kod pobjednika bili su još Toni Parker (14 poena i osam asistencija) i Tomas Eretel (11 koševa, samo jedan promašaj iz igre).

Šampioni Evrope iz 2013. godine u sljedećoj rundi igraće sa Srbijom, u srijedu od 19.15, a poslije tog susreta biće jasnije ko je bliži trećoj poziciji u grupi.