Fudbaleri Mančester junajteda osvojili su ’Komjuniti šild’ pošto su na Vembliju savladali šampiona Lester siti sa 2:1.

Novi menadžer Junajteda Žoze Murinjo je tako osvojio prvi trofej na novom poslu u prvoj zvaničnoj utakmici na klupi „đavola“, a trofej je donio Zlatan Ibrahimović koji je i najveće pojačanje kluba.

Švedski napadač je u 83. minutu nadskočio Morgana i postigao je gol glavom za pobjedu. Duel na Vembliju nije bio previše kvalitetan, a Lester je pokazao da će biti ozbiljan rival i u predstojećoj sezoni.

Džesi Lingard je u 31. minutu postigao prvi gol pošto je poslije sjajnog solo prodora nanizao četvoricu igrača Lestera i savladao Šmajhela, a izjednačio je Džejmi Vardi u 52. minutu.