Real Madrid savladao je minhenski Bajern u okviru Internacionalnog Kupa Šampiona 1:0 (0:0), dok je Čelsi bio bolji od Milana – 3:1 (1:1).

Aktuelni prvak Evrope i šampion Njemačke sastali su se na 'Metlife' stadionu u Nju Džersiu, a pobjedu 'Kraljevićima' donio je brazilski desni bek Danilo u 79. minutu.

Dva časa kasnije, na 'U.S. Bank' stadionu sastali su se Milan i Čelsi. 'Plavci' su u vođstvo došli u 24. minuta, kada je poslije dodavanja Nemanje Matića i šuta Sezara Aspilikuete Bertrand Traore bio najsnalažljiviji u petercu i prevario Đanluiđija Donarumu. Ipak, četrnaest minuta kasnije ekipa Vinčenca Montele stiže do izjednačenja preko Bonaventure.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi novo vođstvo Londoncima donio Oskar u 70. minutu iz penala. Brazilski vezista postavio je i konačan rezultat tri minuta prije kraja – ovoga puta poslije dodavanja Huana Kvadrada sa boka.