Liverpul je u Sent Luisu osjetio koliko neugodna može da bude Spaletijeva Roma, koja je tek sad počela da ulazi u ozbiljan ritam, a do početka Serije A bi mogla da bude već u ozbiljnom takmičarskom ritmu. Klub iz Vječnog grada je na Buš stadionu savladao Liverpul rezultatom 2:1.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko je u 29. minutu utakmice odlično primirio nezgodnu loptu Kevina Strotmana, spustio je na ljevicu, a onda je elegantno poslao u donji lijevi ugao gola Aleksa Maningera.U

U posljednim trenucima prvog poluvremena, mladi Šej Odžo je kaznio loše postavljenu ofsajd zamku Rimljana i poslao loptu u mrežu novajlije Alisona za 1:1. No, kod odlučujućeg gola ponovo je pola posla obavio Edin Džeko. Florenci je poslije lukavog driblinga pogodio napadača Bosne i Hercegovine na ivici peterca, Minjole je refleksno uspio da odbrani taj udarac, ali je na pravom mjestu bio Mohamed Salah i postavio konačan rezultat ovog meča.