„Činjenica je da smo zaista pridali posebnu pažnju svemu onome što je bilo na planu izvršavanja obaveze koje imamo u cilju ispunjenja 83 privremena mjerila za ova dva poglavlja“, dodao je Pajović.
Od značja za poglavlje 23 bilo je, naglašava, formiranje Agencije za za borbu protiv korupcije kao i donošenje svih podzakonskih akata, kako bi se stvorili uslovi za njeno nesmetano djelovanje.
„Činjenica je i da se radilo na unaprjeđenju zakona kada su u pitanju ljudska temeljna prava, reforme u oblasti zakonsog sistema, jačanje kapaciteta zaštitnika ljudskih prava i sloboda“ kazao je on.
A kada je posrijedi poglavlje 24 uočen je napredak u migracionoj politici.
„Imamo najveći broj procesuiranuih aplikacija tražilaca azila i time se pokazuje da ono što smo zajedno sa Evropskom komisijom radili u proteklim godinama daje dobre rezultate. Složićete se da je u ovo vrijeme, kad migracije zaista potresaju EU, veoma važno da pokažemo da imamo izgrađen sistem“, poručio je Pejović.
Kada je posrijedi 20 odsto od nerealizovanih aktivnosti , za dio njih kaže Pejović, nisu mogli dobiti mišljenje EK zbog zauzetosti administracije u Briselu.
Antena M