Šćepanović je ocijenila i da je kontrolno saslušanje ishitreno zakazano, a da su učesnici pozive dobili juče.
"Takođe, u odnosu na ovako ishitreno zakazano konsultativno saslušanje, mogu da kažem da je, prosto, u našem zgusnutom rasporedu u Skupštini, gdje praktično radimo i po 18 sati dnevno, gdje smo, u međuvremenu, od dana zakazivanja konsultativnog saslušanja, zakazali još jednu sjednicu sa novopredloženim dnevnim redom. Od svih obaveza koje imaju poslanici, prosto, ne smatramo da je ovakvo konsultativno saslušanje, zakazano na brzinu, moglo odgovoriti na pravi način da se nešto pokuša izmijeniti u ovom zakonu", kazala je Šćepanović.
DPS nije, kako je kazala njegova poslanica, nije protiv konsultativnih saslušanja i kao primjer navela da su inicirali konsultativno saslušanje koje se odnosi na primjenu Zakona o biračkim spiskovima.
"Naš stav povodom ovoga je da teško može sada, u ovom momentu, konsultativno saslušanje da izmijeni bilo što. Smatramo, kao što smo juče kazali na plenumu, da je za donošenje Zakona o medijima, koji se tiče, prije svega ljudskih prava i sloboda, neophodna jedna šira rasprava, neophodno učešće svih relevantnih subjekata i ne mislimo da će, jedno na brzinu zakazano konsultativno saslušanje, uspjeti da promijeni i poboljša ovako predložen tekst zakona", kazala je Šćepanović.
Na pitanje da li ovakav odnos DPS-a može da utiče na sudbinu sporazuma vlasti i opozicije, Šćepanović je kazala da, što se konkretno tiče DPS-a, svaka radnja ove partije je upravo bila u duhu potpisanog koalicionog sporazuma.
"Upravo u kontekstu tog dijaloga smo i glasali kada se utvrđivao dnevni red, za predlog zakona o medijima koji su podnijeli potpisnici sporazuma - SDP, Demos i URA", kaže Šćepanović ali naglašava da je sporazum potpuno jasan - da će potpisnici inicirati izmjene zakona o medijima.
"A, kao što zante, DPS u tome nije učestvovao, već su izmjene predložili poslanici ovih partija", kazala je Šćepanović.
Izvor: rtcg.me