-Mihailo Madžarović je 09.01.2014. godine izgubio vlasništvo u Fondu TREND zato što nije banci uredno otplaćivao kredite. Banka je prodala njegove akcije kroz izvršni sudski postupak koji je vodio Privredni sud Crne Gore i nakon toga je iscrpio sva zakonska sredstva žalbi na tu odluku, zaključno sa Vrhovnim sudom. Sada, kao manjinski akcionar sa manje od 10%, želi da upravlja Fondom TREND, uprkos tome što preostalih 90% akcionara ne podržava tu njegovu ideju. Drugo, rješenje Komisije za hartije od vrijednosti, kojim je zabranjeno odlučivanje o likvidaciji Fonda, postalo je konačno, s obzirom na to da je Upravni sud Crne Gore svojom odlukom od 14.12.2012. godine odbio tužbu FZU TREND a.d. Podgorica, izjavljenu protiv navedenog rješenja, kao neosnovanu. Vrhovni sud Crne Gore je svojom odlukom od 15.12.2013. godine, potvrdio ovakvu Odluku Upravnog suda. Time je stavljena tačka na priču o mogućoj likvidaciji FZU TREND a.d. Podgorica- navodi se u reagovanju fonda Trend.
Podsjećaju da su novi vlasnici fonda, američki investicioni fondovi Kingstown, Newtyn i Frontaura, uz podršku preostalih manjinskih akcionara na Skupštini akcionara koja je održana 22.05.2014. godine, a na kojoj su prisustvovali akcionari koji posjeduju 50,7 odsto od ukupnog broja akcija, jednoglasno donijeli odluku o stavljanju van snage Odluke o likvidaciji FZU TREND a.d. Podgorica, kao i Odluku o stavljanju van snage odluke o imenovanju likvidatora.
-Time je Skupština akcionara, kao najviši organ Fonda TREND, ispoštovala rješenje Komisije za hartije od vrijednosti br 04/3-1730/2-12, a time i presude Upravnog suda Crne Gore i Vrhovnog suda Crne Gore kao najveće sudske instance u zemlji. Takođe, akcionari fonda, Komisija za hartije od vrijednosti i ostale crnogorske institucije su itekako dobro upoznati sa djelovanjem ove organizovane grupe, koja, lažno se predstavljajući, podnosi žalbe u ime FZU TREND a.d. Podgorica. Duže od dvije godine se nadamo da će se njima napokon početi baviti i tužilaštvo- navedeno je u reagovanju.
Kako se dodaje, u vezi sa zemljištem koje pominje Grgurović naglašavaju da je Odluka o prodaji zemljišta donijeta većinom glasova na poslednjoj Skupštini akcionara, pritom detaljno obrazložena od strane predstavnika Društva za upravljanje i nezavisnog procjenitelja koji je argumentovano pred akcionarima branio procjenjenu vrijednost zemljišta, na što akcionari, između ostalih i Grgurović, nisu imali nikakvih komentara ili pitanja.
-Navodi Grgurović da se zemljište želi nekom “namjestiti” po minimalnoj cijeni su zlonamjerna manipulacija, iz razloga što smo na pomenutoj Skupštini zamolili sve akcionare da se uključe i pomognu da se zemljište u Ulcinju, kao i zemljište u Zaprešiću proda po što većoj cijeni jer je to u interesu svih akcionara Fonda TREND. Pored navedenog, naglašavamo da je trenutni proces prodaje imovine potpuno transparentan i javan, ponuda i oglas su objavljeni u medijima kao i istaknuti na predmetnim lokacijama. Interesovanja za kupovinu još uvijek nije bilo, a kako je tržište jedini mjerodavni parametar, možemo zaključiti da je i trenutna cijena previsoka. U krajnjem, ako gospodin Madžarović smatra da je cijena niska, može i sam da dostavi ponudu za kupovinu i, ako bude jedini ponuđač, stane djelom iza svojih riječi i ostvari zaradu na tom poslu. Pomenuto zemljište su naravno investicije iz perioda upravljanje dvojca Madžarović-Grgurović, tako da ne može biti odgovornost sadašnje uprave Fonda to što to zemljište vrijedi danas 50% manje nego što su ga platili iz kredita, kada su oni upravljali Fondom TREND. Naime, Fond TREND u narednom periodu mora izmiriti ogromne obaveze za kredite koje je upravo gospodin Madžarović nametnuo štetnim upravljanjem, koristeći sredstva Fonda za svoj račun. Društvo za upravljanje već sada razmišlja o tome kako obezbijediti potrebna sredstva, kako bismo izbjegli problem nelikvidnosti i blokade od strane banke. Na kraju, želimo još jednom da naglasimo da je, dok je ovaj dvojac upravljao Fondom, cijena akcija na berzi bila 0,04 EUR a danas je skoro 0,11 EUR. Takođe, akcionarima je poznato i to da je prethodna uprava naplaćivala godišnju proviziju za upravljanje u iznosu od preko dva miliona EUR, a sadašnja je oko 400.000 EUR i otuda nam apsolutna podrška preko 50% akcionara za dalje upravljanje fondom TREND- zaključuje se u reagovanju.