Mladi razbili Hrvatsku i plasirali se u A diviziju EP!

Mlada košarkaška reprezentacija Crne Gore plasirala se u A diviziju Evropskog prvenstva za igrače do 20 godina. Crnogorski košarkaši pobijedili su večeras Hrvatsku 90:74 (18:17,22:15,25:28 i 25:14) u polufinale Evropskog prvenstva B divizije koje se održava u Halkidi u Grčkoj.

Za Crnu Goru Aleksa Ilić postigao je 19 poena i imao osam skokova. Zoran Nikolić ostvario da je dabl-dabl učinika. On je postigao 16 poena i imao deset skokova.

Crnogorski košarkaši su u četvrtfinalu EP, pobijedili Poljsku, a prvi dio takmičenja završili su na prvom mjestu u grupi A sa četiri pobjede. Izabranici Dušana Dubljevića pobijedili su Gruziju, Makedoniju, Portugal i Jermeniju.

Crna Gora će u finalu igrati protiv pobjednika u utakmici između Islanda i Grčke.