Rukomet

Ubjedljiv poraz rukometašica od Holandije

Crnogorske rukometašice ubjedljivo su poražene od Holandije 23-13 u posljednjem meču pripremnog turnira u Ajndhovenu.

Trener Dragan Adžić odmarao je startnu bekovsku postavu. Bojana Popović večeras uopšte nije igrala, a selektor našeg tima ostavio je na klupi veći dio drugog poluvremena Katarinu i Anđelu Bulatović kao i Milenu Knežević.

Crnogorke su u Ajndhovenu pored poraza od domaćina upisale i dvije pobjede nad Rusijom i Švedskom.

Holandija - Crna Gora 23:13 (12:8)

Ajndhoven - Sportski centar. Gledalaca: 3.000. Sudije: Elijason i Palson (Island). Sedmerci: Holandija 6 (4), Crna Gora 6 (4). Isključenja: Holandija 8, Crna Gora 10 minuta.

Holandija: Janković 1 (pet odbrana i dva sedmerca), Vester (10 odbrana), Kramer 1, Van der Hajedn 3, Abing 4 (3), Van Olpen 1, Snelder 1, Knipenborg 2, Broh 3, Grot 3, Dulfer, Hos, Smets, Malestajn 1, Lusijano 1, Polman 2 (1).

Crna Gora: Rajčić (pet odbrana i sedmerac), Barjaktarović (četiri odbrane i sedmerac), Petrović 1, Pavićević 1, Radičević 2, Grbić, A. Bulatović 1, A. Klikovac, Popović, B. Klikovac, Jauković 4 (3), Lazović, K. Bulatović 2 (1), Ramusović, Mehmedović, Despotović, Raičević 2.