Fudbaleri PORTUGALA novi su prvaci Evrope!Iako su ostali bez najboljeg igrača svijeta Kristijana Ronalda u 24. minutu zbog povrede, Portugalci su u nadoknadi vremena u 109. minutu na Sen Deniju srušili domaćina šampionata Starog kontinenta, selekciju Francuske 1:0 golom Edera! Ovo je istorijska titula za Portugal, u drugom finalu Evropskih prvenstava za njih. Francuzi su propustili šansu da osvoje treću titulu, drugu kao organizator.

Prvo poluvrijeme donijelo je očekivan odnos snaga na terenu, Francuzi su kontrolisali loptu, a Portugalci čekali šansu iz eventualne greške ili kontre. Nije igra obilježila prvo poluvrijeme, već povreda Kristijana Ronalda, poslije sudara koljenima sa Pajeom, pa je najveća zvijezda turnira već u 24. minutu morala van terena.

"Trikolori" su u drugih 45 minuta imali nekoliko dobrih šansi, posebno je ulazak Komana umjesto Pajea razmrdao tim, ali je sjajan na golu Portugala bio Patrisio. U prvom produžetku su Francuzi nastavili da diktiraju tempo, ali su u posljednjem minutu imali sreće poslije šuta Edera glavom poslije kornera.

Međutim, nakon što je u 108. minutu Gereiro pogodio prečku iz slobodnog udarca, minut kasnije Eder je šutem po zemlji savladao Lorisa sa oko 25 metara, šok za domaće navijače, veliko slavlje za Portugalce.