SP: Crnogorske rukometašice neriješeno sa Angolom

Ženska juniorska rukometna reprezentacija Crne Gore igrala je večeras u Moskvi sa Angolom neriješeno 22:22 (11:15), u utakmici posljednjeg, petog kola A grupe Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Crnogorske rukometašice sa tim bodom takmičenje u grupi završile su kao petoplasirane i u nastavku šampionata igraće za plasman od 17. do 20. mjesta.

Crnogorska selekcija u grupi savladala je Uzbekistan 25:19, dok je poražena od Danske 24:20, Norveške 35:23 i Mađarske 26:21.

Isti učinak imala je i Angola, ali je zahvaljujući boljoj gol razlici izborila plasman među 16 najboljih.

U crnogorskoj reprezentaciji, koju sa klupe predvodi Tanja Jeriminok, najbolja je bila Ivana Novaković sa sedam, dok je Lejla Bošnjak meč završila sa šest golova.

U selekciji Angole istakla se Vilma Pegado Nenganga sa devet pogodaka.

Crnogorske rukometašice na startu razigravanja za plasman od 17.do 20. mjesta, u ponedjeljak, sastaće se sa Austrijom.