Ovogodišnju ekspediciju čini sedmoro učesnika. Pored vođe ekspedicije Dušana Boškovića učesnici će biti: Branko Tomić, Ivan Perčin i Dražen Anđelić iz Crne Gore, Ivan Zebić i Katja MIlišić iz Hrvatske - članovi Gorske službe spašavanja Hrvatske i Milica Cvijetić iz Srbije. Učesnici polaze na ekspediciju 8. jula u 9,30 iz Tivta, letom Montenegroairlinesa za Moskvu odakle se put nastavlja prema Kavkazu.
Nakon višemjesečnih napornih priprema učesnici će pokušati da se domognu vrha u periodu između 8-21. jula, koliko će trajati ekspedicija. Uspon prema vrhu predviđen je u periodu između 15-17. jula. Povratak je predviđen za 21. jul u popodnevnim satima.
Na sjeveru glavnog kavkaskog vijenca, u ruskoj republici Kabardino – Balkariji, na jugu evropskog dijela Rusije nedaleko od granice sa Gruzijom, nalazi se vulkanska kupa planine Elbrus.
Istočni vrh ove planine ima visinu 5621 m i prvi put je osvojen od strane kabardinskog vodiča Kilara Kiršova 1829. god., koji je radio za Rusku vojno – naučnu ekspediciju.
Zapadni Elbrus visok je 5642 m, prvi put osvojen 1874. god., od strane balkarijskog vodiča Akije Sotaijeva. Zapadni vrh predstavlja najviši vrh Evrope i Rusije, jedan je od „world seven summits“. Granica stalnog snijega nalazi se nešto ispod 3700 mnv. Iako je Elbrus najviši vrh u Evropi, spada u tehnički lakše vrhove- Uprkos ovoj činjenici ovu surovu planinu ne treba podcjenjivati.
Po broju poginulih planinara, Elbrus je jedna od najsmrtonosnijih planina na svijetu zato što je fizički izuzetno zahtjevna, opasna i surova zbog visoke kote trajnog snijega i jakog vjetra.