Vaterpolo

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore na startu turnira ''Trofej Jadrana'', u sjajnoj atmosferi bazena na Škveru, igrala je neriješeno sa selekcijom Španije 5:5. Turnir je generalna proba za Olimpijske igre u Riju, a sjutra u drugom kolu ''ajkule'' će igrati sa Hrvatskom od 21 sat.

Španija je bolje otvorila meč, preko Ečenikea i Maljaraka je povela 2:0, sa druge strane za pet minuta prve četvrtine imali smo pet puta igrača više, ali to nijesmo iskoristili.

Nakon pola minuta igre u drugoj četvrtini Radović je smanjio na 2:1, ali je brzo odgovorio Espanjol i vratio dva gola viška svojoj selekciji. Na sredini dionice Ečenike je promašio peterac, ali je koji minut kasnije pogodio sa igračem više za 4:1. Darko Brguljan je u posljednjem minutu sjajnim golom smanjio na 4:2, što je i bio rezultat nakon dvije četvrtine.

Pješivac je na startu trećeg perioda pogodio stativu, a nakon što smo odbranili dva napada, Ivović je iz kontre smanjio na 4:3. Samo jedan gol viđen je u trećoj četvrtini.

hrvatskacg23-06-8

Radić je podigao publiku na noge kada je na pet minuta do kraja odbranio peterac Agilaru, ali to nijesmo uspjeli da iskoristimo da smanjimo u narednom napadu. Kazna je stigla odmah, Taul je pogodio za 5:3. Već u sljedećem napadu iskoristili smo igrača više i preko Petrovića smanjili, a na tri minuta do kraja Draško Brguljan nije iskoristio peterac za izjednačenje. Na minut do kraja Ivović je imao sjajnu priliku za izjednačenje, ali nije pogodio. No, isti igrač je u posljednjoj sekundi pogodio za izjednačenje.

U prvom meču dana Mađarska je savladala Hrvatsku 11:9. Crna Gora će u drugom kolu u petak od 21 sat igrati sa Hrvatskom.

CRNA GORA – ŠPANIJA 5:5 (0:2, 2:2, 1:0, 2:1)

Igrač više: Crna Gora 9 (2), Španija 9 (1), Peterci: Crna Gora 1 (0), Španija 2 (0)

CRNA GORA: Šćepanović (1 odbrana), Draško Brguljan, Pasković, Petrović 1, Darko Brguljan 1, Radović 1, Vidović, Čučković, Ivović 2, Klikovac, Vukčević, Drašković, Đurđić, Pješivac, Radić (3 odbrane). Selektor Vladimir Gojković, Pomoćnici: Petar Porobić i Nenad Vukanić.

ŠPANIJA: Gutijerez (7 odbrana), Munariz, Roka, Alarkon, Molina, Mingel, Širanji, Espanjol 1, Taul 1, Fernandez, Maljarak 1, Ečenike 2, Lopez, Granados, Agilar.