Euro: Mađarska, Island i Portugal u osmini finala

Fudbaleri Mađarske, Islanda i Portugala plasirali su se iz F grupe u osminu finala Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Mađarska je danas u Lionu, u trećem kolu, igrala sa Portugalom neriješeno 3:3 i zadržala čelnu poziciju na tabeli. Portugal je zahvaljujući pobjedi Islanda izgubio drugo mjesto, a plasman među 16 najboljih izbori je kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

Pogotke za Mađarsku, koja je tri puta imala minimalnu predost, postigli su Zoltan Gera u 19 i i Balaž Džužak u 47. i 55. minutu. Strijelci za Portugal bili su nani u 42. i Kristijano Ronaldo u 50. i 62.minutu.

Island je do drugog mjesta došao pobjedom protiv Austrije 2:1, golovima Jon dadi Bedvarsona u 18. i Arnora Ingvija Traustasona u trećem minutu sudijske nadoknade vremena. Jedini pogodak za Austrijum postigao je Alesandro Šep u 60. minutu.

Mađarska i Island takmičenje u grupi završili su sa po pet bodova. Portugal je osvojio tri, a Austrija samo bod. Za 21 sat zakazani su mečevi E grupe, između Italije i Republike u Lilu, odnosno Belgije i Švedske u Nici.